Blog > Komentarze do wpisu

Po co komu blog

Wyobraź sobie, że kończysz szkołę. Szukasz pierwszej pracy (wiem, błąd, niektórzy powiedzą, że powinieneś szukać pierwszej pracy jeszcze będąć w szkole). Jak wybić się z pośród tłumu?

Ktoś ostatnio doradził mi (i poszłam za jego radą), żeby założyć bloga i zaangażować się w coś w sieci - tworzenie stron, prowadzenie profesjonalnego bloga na jakiś temat albo marketingiem internetowym.

Za rok żegnam się ze szkołą, więc ostatnie wakacje postanowiłam poświęcić

  1. na naukę
  2. na praktykę

Oczywiście wykorzystując do tego komputer ;-)

Zaczęłam od 1, czyli nauki. Obecnie śledzę kilka blogów branżowych, z których jak na razie najbardziej podoba mi się SEO moz na którym pisze Rand Fishkin, ale też inne osoby w z jego paczki. Distilled to kolejna interesująca grupa, tym razem bliżej nas bo w Wielkiej Brytanii.

Obowiązkową pozycją (niestety artykuły nie ukazują się tak często jak na SEOmozie) jest blog Aarona Walla SEO Book. Lubię też zaglądać na stronę SEO Brisbane gdzie od czasu do czasu można znaleźć jakąś perełkę między wierszami.

Nie fascynuje mnie za to strona Matt'a Cuts'a (głównego szpeca od spamu w Google), więc linka do niej nie podam ;-)

Co jeszcze mogłabym polecić? Trochę na pograniczu dobrego smaku wskazówki zawiera strona Blue Hat SEO, no i ciekawa jest też kolekcja artykułów Michaela Graya - Graywolf's SEO blog.

Znaleźliście coś ciekawego z czego mogłabym skorzystać? Bądźcie dobrymi wujkami  i podzielcie się.

 

 

środa, 28 lipca 2010, kasiandra